Волосся – будова, види, догляд

Будова волосся. Типи волосся та догляд за ними залежно від типу. Рекомендовані процедури по догляду за волоссям для кожного з них.

Волосся – це мертве, гнучке ороговіле волокно, утворене з клітин епідермісу. На їх зростання впливають вік людини, клімат, температура, стан здоров’я, хімічні фактори, генетична схильність та дієта. Вони більше не піддаються фізіологічному впливу, але, використовуючи відповідні препарати, ми можемо покращити їх зовнішній вигляд.

Волосся можна знайти на всій поверхні шкіри, за винятком внутрішньої сторони долонь, губ, підошов та згинальних поверхонь суглобів. Вони виготовлені з твердого, згуртованого кератину. Волосся росте з западин шкіри, утворюючи канал, так званий волосяний фолікул, в який впадають протоки сальних залоз.

Волосся складається з стебла, кореня, цибулини, виходу капсули (шкірної пори), сальної залози, кутикули, привідного м’яза, сполучнотканинної частини капсули, сосочка. Пігмент для волосся містить пігмент під назвою меланін, жири та мінерали. Середній ріст волосся на голові становить близько 1 см на місяць.

Протягом приблизно шести років волосся продовжує рости, потім зупиняється, відпочиває і, нарешті, випадає. Коли волосся випадає, на їх місці з’являється нове волосся. Якщо їх не замінити, ми маємо справу з облисінням. Волосся на голові завжди знаходяться в різних фазах росту – деякі активно ростуть, інші в цей час вже відпочивають.

Тривалість життя волосся можна розділити на такі фази:

– АНАГЕН (фаза росту) – активний ріст волосся. Він триває від кількох місяців до кількох років. На цій фазі формується структура волосся, його колір, густота.

– КАТАГЕН (фаза атрофії) – період, коли волосся перестає рости

– TELOGEN (фаза спокою)- заключна стадія, яка триває 5-6 тижнів. На цій фазі клітини вже готуються до зростання нового волосся. У будь-який момент часу на цій фазі знаходиться приблизно 10-15 % волосся на голові. Після закінчення телогену ядро ​​волосся, розташоване над сосочком, переходить у фазу анагену і починає виробляти нове волосся, яке потім виштовхує старе волосся, в результаті чого воно видаляється.

Волосся складається з трьох шарів. Внутрішній шар – це довгастий мозок. Це зустрічається тільки у великих грубих волосках. Середній шар – це кора, яка надає волоссю міцність і визначає його колір та структуру. Зовнішній шар волосся – це кутикула. Цей шар дуже тонкий і служить захистом для шару кори.
З метою коригування типу догляду ми можемо розділити волосся на такі типи:

нормальне волосся

сухе волосся

Жирне волосся

Комбіноване волосся

З усіх типів волосся нормальне волосся вимагає мінімум часу на догляд. Звичайне Нормальне-Три волосся блискуче, блискуче і не жирне. Нормальне нормальне волосся-три волосся потрібно мити шампунем 2 або 3 рази на тиждень і кондиціонувати, щоб воно виглядало красивим і блискучим, а у випадку з довгим волоссям було легше розчісуватись. Однак цей тип волосся зустрічається дуже рідко.

Сухе волосся характеризується жорстким і грубим волоссям, ламким волоссям, дуже часто посіченими кінцями і легко стає статичним. Ці властивості зазвичай викликаються зовнішніми факторами. До них відносяться сонячне світло, хлорована або морська вода, високі або дуже низькі температури, сушка феном та неправильно виконані перукарські процедури. Внаслідок цих факторів у волоссі міститься менше води, ніж слід (норма становить близько 10%). За сухим волоссям слід доглядати, використовуючи шампунь для сухого волосся і уникаючи сушіння феном. Для того, щоб поліпшити їх зовнішній вигляд, варто використовувати масла, особливо ті, які також допомагають сухої та в’ялої шкіри – цінними компонентами є горіхи макадамії, авокадо, марула, солодкий мигдаль, обліпиха та конопля. У косметичці також повинні бути масла Sacha Inchi та Argan.

Жирне волосся викликано надмірно активними сальними залозами на шкірі голови, які виробляють занадто багато шкірного сала. В результаті волосся швидко втрачає блиск, свіжість і пухнастість. Волосся скупчуються в жирні блискучі пасма. Жирне волосся потрібно мити щодня, щоб змити жирові відкладення. Рекомендуються шампуні для жирного волосся, які містять екстракти трав, такі як ромашка, хміль, мильниця та алое вера. Використовуйте грязь мертвого моря як маску для волосся, яка не обтяжить ваше волосся, але додасть об’єм і легкість. Важливо уникати силіконової косметики, яка обтяжує волосся і робить його тьмяним. Очисні кондиціонери також не є хорошим варіантом.

Комбіноване волосся жирне біля коренів, ламке і сухе на кінцях. Ніжні шампуні слід використовувати кожні один -два дні. Косметику для волосся для жирного волосся слід використовувати на коренях, а посічені кінчики – регулярно підстригати.

Тонке та тонке волосся – Структура тонкого волосся дуже тонка і, здається, дефіцитна. Крім того, структура волосся, здається, тонка і тонка. Препарати для волосся повинні збільшити обсяг волосся, а також зміцнити. Не використовуйте ополіскувачі, які відлякують, оскільки вони обтяжують і без того слабке волосся. Натомість ефективні такі масла, як макадамія, марула, авокадо та обліпиха. Варто також потягнутися до гіалуронової кислоти, яка зволожує шкіру та підвищує її еластичність.

Здорове волосся міцне і блискуче. Коли волосся починає випадати, ламатися або розщеплюватися, це може бути результатом надмірного використання засобів для укладання – лаку для волосся, мусу, гелів, неправильного використання фена, але це також може сигналізувати про захворювання організму або неправильне харчування. Якщо косметика для догляду за волоссям не приносить полегшення волоссю, варто звернутися до фахівця.